Fatih AKDENİZ
Fatih AKDENİZ [email protected]

İAÇ devam çözüm yok!

Yaz dönemi itibarıyla rötar meselesi hız kesmeden devam ediyor. Başrolünde her ne kadar AJET olsa da süreç tüm şirketler için oldukça olumsuz bir şekilde devam ediyor.

Sezona 'rötarlı' giriş!

Geçen yıl 'Rötar is loading' başlığıyla bir yazı yazmıştım. Yaz sezonu başlangıcında yazdığım yazı ile rötar sezonuna giriş yaptığımızı ve rötarın iyiden iyiye havacılık sektöründe güçlü bir giriş yaptığını ifade Geçen yıl 'Rötar is loading' başlığıyla bir yazı yazmıştım. Yaz sezonu başlangıcında yazdığım yazı ile rötar sezonuna giriş yaptığımızı ve rötarın iyiden iyiye havacılık sektörüne güçlü bir giriş yaptığını ifade etmiştim.tmiştim.

Erişim engeline dair...

Cuma gününden beri bir bilgilendirme arıyoruz.

Sonuna kadar helal...

Türk Hava Yolları'nın merakla beklenen Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde yapıldı. Genel Kurul sonrası sürpriz olarak nitelendireceğimiz hiçbir gelişme olmadı.

Size hiçbir şey olmaz!

Türk Havacılığında enteresan gelişmeler yaşanıyor. Lokomotif Türk Hava Yolları'na yaşanan her gelişme, sektörü haliyle derinden etkiliyor. Bir işten çıkarma furyası yaşanıyor bildiğiniz üzere. Kim neden çıkarılıyor bilen yok!

Güç

Geçtiğimiz hafta yazdığım yazının hemen ardından yaşanan gelişmeler beni oldukça etkiledi. Sistemin dışına itilenler, var olanlar ya da var olacaklar...

Genel Kurula doğru...

Türk Hava Yolları'nda Genel Kurul için geri sayım süreci başlarken çeşitli dedikodular da ortalıkta dolaşıyor.

Maaş meselesi...

Türk Hava Yolları üst yönetim maaşları geçtiğimiz haftanın en önemli konusu haline geldi hatırlayacaksınız. Ülkenin en tanınmış gazetecileri de bu konuyu gündemine aldı.

CED bilet hakkı ve AJET'teki ilginç yanılgı

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran gelişmelerden biri Dubai'de yaşanan kaostu. Hala devam eden bir kaos...

THY ve iştirakleri

Türk Hava Yolları alt markası Anadolujet'ten AJET'e geçiş resmen tamamlandı. İlk uçuş da gerleştirildi. Hayırlı uğurlu olsun.

TİS tamam peki kimler memnun? - DO&CO'da promosyon konusu

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası'nın TİS süreci resmen sonuçlandı.

THY ve Hava İş arasında anlaşma yakın

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasındaki TİS görüşmeleri başka bir boyuta evrildi.

THY-Hava İş arasında neler oluyor?

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde kartlar açık oynanmaya başladı.

Hayal Kırıklığı

Enflasyonun yükselişe geçtiği dönemden beri, yani aşağı yukarı 4-5 senedir TGS başta olmak üzere Türk Hava Yolları ve iştirak şirketlerinde çalışan personeller arasında bir makas söylemi oluşmuştu.

Ya bizde olsaydı? - 5 saat uçakta beklenir mi?

Geçtiğimiz hafta içinde Japonya'nın Başkenti Tokyo'da yaşanan kaza herkesin malumu. Orada yaşananlar havacılık tarihindeki yerini aldı bile. Ancak asıl mesele buradan çıkarılacak dersler elbette.

Beklenti

Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ikramiyelerden faydalanacak olan şirketlerin personelleri belli oldu.

Açıklanan ikramiye nasıl karşılandı?

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat çalışanların merakla beklediği açıklamayı yaptı. Bu yılın ortasında 2 maaş ikramiye veren yönetim 2 maaş daha ikramiye vereceğini duyurdu.

Atatürk Havalimanı'nın son hali

Geçtiğimiz haftaya damgasını vuran Pegasus'un Trabzon kaza kayıtlarının ortaya çıkmasıyla ilgili kısa bir yazı yazmıştım.

TALPA'dan evlere şenlik açıklama!

Bundan yaklaşık 6 yıl önce, yani Ocak 2018'de Pegasus uçağı Trabzon meydanında pistten çıkarak kuzey yönünde deniz tarafına yönelmişti. Yani büyük bir facia atlatılmıştı.

4 yıl önceki Pegasus kazası üzerine...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Pegasus uçağının pistten çıkarak kırıma uğradığı kazanın üzerinden 4 yıla yakın bir zaman geçti. Bu süreç sonunda bir kaç kez bilirkişi raporu da yayınlanmıştı. En yeni rapor dava dosyasına geçtiğimiz günlerde sunuldu.

Ajet hayırlı olsun

Türk Hava Yolları'nın alt şirketi Anadolujet ayrı bir şirket olarak hafta içinde Ajet oldu. Ajet'in çok agresif büyüme planları var. Anadolujet olarak bir yere kadar büyüyen şirket Ajet olarak görünüşe göre çok da büyük adımlar atacak.

THY'nin dev siparişi

Türk Hava Yolları geçtiğimiz iki haftaya Airbus ile olan uçak siparişi görüşmeleriyle damga vurdu desek yanılmış olmayız.

Sabiha Gökçen Havalimanı!

Geçtiğimiz hafta içi Sabiha Gökçen'den Pegasus'un davetlisi olarak Ata'mızı anmak üzere Samsun seyahati yaptık.

THY'deki arıza 'Geliyorum' dedi mi?

Türk Hava Yolları'nın geçtiğimiz günlerde yaşanan BT arızası her ne kadar giderilmiş olsa da yaşanan mağduriyet yaklaşık 3 güne yayıldı. Söz konusu arıza 'geliyorum' dedi desek çok da yanılmış olmayız.

Atlasglobal çalışanlarının bekleyişi sürüyor. Son durum ne?

Türkiye'nin bir dönem önemli havayolu şirketleri arasında yer alan Atlasglobal'in mağdurlarının bekleyişi sürüyor.