09 Temmuz 2024, Salı 15:46:38

İran, THY Ofisini Kapattı!

İran makamları, zorunlu başörtüsü kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Türk Hava Yolları'nın (THY) Tahran ofisini mühürledi.
  • Ofis diplomatik bir yer olmadigi icin Iranin kati kanunlarina tabidir maalesef.
  • " bro " TÜRK Nve MÜSLÜMAN OLAN sen Miydin ❓ soyadın Hiçte Öyle Söylemüiyor ❗
  • Thy de İran a bayan personel göndermesin bu kadar basit birde Türkiye karşı tepki olarak İstanbul havalimanı da bulunan İran bürosunu kapatsın hergün İran dan İstanbul a karşılıklı İran yolcu uçaklarının bir sürü uçuşu var kıssada kıssas
  • Müslüman ülkeler hala böyle şeylerle uğraşıyor,her haltı yiyor,yolsuzluk, rüşvet,çürümüşlük,ahlaksızlık ne arasan var sonra da gayrimüslimlerin icatlarına,paralarına her şeylerine muhtaç kalıyorlar. Ayrıca dinde zorlama yoktur,başörtüsü de zorunlu değildir,kişinin kendi özgür iradesine bırakılmıştır!

İran makamları, zorunlu başörtüsü kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Türk Hava Yolları'nın (THY) Tahran ofisini mühürledi. Bu karar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İran'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Masoud Pezeshkian arasında bildirilen bir konuşmadan sadece bir saat sonra alındı.

"Erdogan, seçilmiş başkanla bir saat konuştu, inşallah ilişkileri geliştirmek için," dedi Kültürel Devrim Yüksek Konseyi üyesi Ebrahim Sozanchi sosyal medya platformu X'te. "Bugün, başörtüsü nedeniyle Türk Hava Yolları ofisleri mühürlendi. Tesadüf olmalı..." diye ekledi.

Olay, İran'ın zorunlu başörtüsü yasalarına ilişkin artan gerilimler arasında gerçekleşti. 2022'deki "Kadın, Yaşam, Özgürlük" protestolarının ardından, zorunlu başörtüsüne karşı sivil protestoların sayısında belirgin bir artış oldu. Bu protestolara karşılık olarak, İslam Cumhuriyeti cezai tedbirleri artırdı.

İslam Cumhuriyeti'nin artan baskılarına rağmen, zorunlu kıyafet kurallarına karşı çıkan kadınların sivil direnişi devam ediyor. Her gün başörtüsüz olarak kamuya çıkan kadınların videoları ortaya çıkıyor ve bu durum zorunlu başörtüsü düzenlemelerine karşı süregelen bir meydan okuma sergiliyor.

©AirportHaber

İran, THY Ofisini Kapattı!

Yorumlar

ofis ~ 16 gün önce
Ofis diplomatik bir yer olmadigi icin Iranin kati kanunlarina tabidir maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pezeşkiyan ~ 16 gün önce
" bro " TÜRK Nve MÜSLÜMAN OLAN sen Miydin ❓ soyadın Hiçte Öyle Söylemüiyor ❗

Yanıtla

Kalan karakter 1000
……….. ~ 16 gün önce
Thy de İran a bayan personel göndermesin bu kadar basit birde Türkiye karşı tepki olarak İstanbul havalimanı da bulunan İran bürosunu kapatsın hergün İran dan İstanbul a karşılıklı İran yolcu uçaklarının bir sürü uçuşu var kıssada kıssas

Yanıtla

Kalan karakter 1000
!!! ~ 16 gün önce
Müslüman ülkeler hala böyle şeylerle uğraşıyor,her haltı yiyor,yolsuzluk, rüşvet,çürümüşlük,ahlaksızlık ne arasan var sonra da gayrimüslimlerin icatlarına,paralarına her şeylerine muhtaç kalıyorlar. Ayrıca dinde zorlama yoktur,başörtüsü de zorunlu değildir,kişinin kendi özgür iradesine bırakılmıştır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000